Projektowanie obiektów architektonicznych wymaga kompleksowego planu. Często od wyboru nawet najdrobniejszych detali zależy funkcjonalność całej konstrukcji. Warto dokładnie przemyśleć inwestycję pod kątem przyszłego użytkowania - szczególnie, że podjęcie odpowiednich kroków pomaga w uniknięciu kosztownych reparacji. Jakie decyzje warto podjąć? O tym poniżej.

Zalety folii PEHD
Folia PEHD jest jedną z najpopularniejszych dostępnych na rynku geomembran izolacyjnych. Nic dziwnego, bowiem znajduje ona szerokie zastosowanie przy pracach budowlanych wtedy, gdy konieczna jest izolacja w warunkach, w których inne materiały mogłyby zawieść. Pozostaje odporna na szkodliwe działanie promieniowania UV, na odczynniki chemiczne (również żrące), a także wykazuje wytrzymałość na rozrywanie. To czyni folię PEHD niezwykle pożądanym na każdej budowie surowcem, zwłaszcza, że geomembrany wykonywane z polietylenu zapewniającego doskonałą hydroizolacyjną protekcję.

Specyfikacja
Warto zaznaczyć, iż wyróżniamy odmienne rodzaje folii PEHD. Różnią się one strukturą, a co za tym idzie, mogą mieć odmienne zastosowanie. Folia płaska zabezpieczać może powierzchnie przed przepuszczeniem czy nadmiernym napływem cieczy i gazów. Tworzy warstwę wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z pionową konstrukcją. W przypadku powierzchni stykających się z gruntem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie folii kubełkowej, czyli inaczej wytłoczonej.

Folia PEHD występuje w strukturze płaskiej oraz kubełkowej (wytłoczonej). Zastosowanie folii płaskiej pozwala na stworzenie warstwy nieprzepuszczającej zarówno płynów, jak i gazów, a także zabezpieczającej przed ich napływem. Przy obiektach, w których ważna jest ochrona powierzchni pionowych fundamentów i innych części budynków mających kontakt z gruntem najlepiej jest zastosować folię PEHD o strukturze wytłoczonej.Ale o jakich konkretnie obiektach i powierzchniach mówimy? Przede wszystkim są to zbiorniki wodne, przeciwpożarowe, olejowe, odparowujące, składowiska różnego typu, jak również powierzchnie tarasowe i balkonowe, fundamenty budynków, zapory wodne, a nawet wały przeciwpowodziowe.